השעה הראשונה היא המפתח להצלחה בהנקה: מגע עור לעור לאחר הלידה מגבירה את סיכויי ההצלחה

מומחים מאמינים שיש "שעת זהב" להגדלת סיכויי הנקה טובים יותר

מחקרים מראים שמגע עור-אל-עור עם התינוק מגדילים את הסיכוי להנקה למשך תקופה ארוכה יותר

נמצא שאימהות שהקפידו על מגע עור אל עור עם התינוק שלהם בתוך שעה מרגע הלידה, בעלות סיכוי של 50% יותר להניק גם כעבור שישה חודשים, כך טוענים חוקרים.

מומחים מאמינים כי קיימת "שעת הזהב" לאחר הלידה שבה התינוק כאשר מונח על בטנה של האם נע באופן אינסטינקטיבי כלפי מעלה כדי להיצמד אל השד.

סקירה של מחקרים על מגע של עור-בעור מצא שתינוקות שהוצמדו עירומים על גבי החזה של אימותיהם המשך השעה הראשונה ללידה, ינקו בממוצע 64 ימים יותר מאשר תינוקות שהופרדו מאימם בזמן זה.

במחקר נמצא שתינוקות אשר חווים מגע "עור אל עור" הינם בעלי קצב לב ונשימה יציבה יותר. המחברת הראשית אליזבת מור, מאוניברסיטת ונדרבילט בארה"ב, אומרת שתינוק בן יומו משתמש בחוש הריח כדי להיצמד ולינוק לאחר הלידה. לדבריה, שעה או שעתיים לאחר הלידה,  רמת ההורמונים אצל התינוק יורדים והתינוק הופך הרבה יותר ישנוני. לכן מומלץ שהתינוק יתחיל לינוק בשעה הראשונה ללידה, כשהוא עוד ער, ומעונין להיצמד לשד. לאחר שעה זו זה הופך יותר קשה. זו הסיבה ששעה זו מכונה "שעת הזהב".

Early skin-to-skin contact for mothers and their healthy newborn infants. Moore ER1, Bergman N, Anderson GC, Medley N. 25 November 2016. Cochrane Database Syst Rev.